B17 vitamiini ehk amügdaliini tarvitamine
Järgige lihtsat terve mõistuse reeglit:
sööge samapalju puuviljade seemneid kui suudate süüa nende vilju! Ilmselt kui sööksite korraga ära tassitäie õuna või kirsiseemneid, võib see osutuda teie organismile liiga tegevaks.
Igapäevane tarbimine tervetele inimestele.
On peaegu võimatu määratleda üldiseid päevaseid koguseid kuna eksisteerib palju erinevaid tegureid mida tuleks arvestada – sugu, vanus, toitumisharjumused, kaal ja pärilikud soodumused jne.
Dr Krebs (raamatu “Vähita maailm” autor) soovitab tervele täiskasvanule minimaalselt 50 mg B17 vitamiini päevas (pool Vitamiini B17 100mg-st tabletti) või keskmiselt 10 aprikoosikivi sisu.
Vähkkasvaja eelsoodumusega inimesed vajavad rohkem.
Vähkkasvajaga inimesed
Amügdaliini ehk vitamiini B17 keemiline aktiivsus kehas piirdub tavaliselt vaid mõne tunniga, misjärel jääkained väljuvad kehast eritusorganite, kaasaarvatud naha kaudu. Seepärast soovitatakse juua päevas kuni 2 liitrit vett.
Kui teil on diagnoositud vähk siis on tähtis viia oma kehasse võimalikult lühikese aja jooksul suur kogus vitamiini B17.
Soovitatav vähiravi kolmest osast:
- vitamiin B17
- vitaminid ja ensüümid
- dieet
Neil kel on vähk, ja eriti kui see on laialilevinud, võib kaasneda kõrvalnähtudena iiveldus ja peapööritus või vererõhulangus, juhul kui te esimesel korral võtate liiga suure koguse vitamiini B17 (amügdaliin, laetril).
B17 vähiravi 1.etapp – kohanemine
Alustage poolest 500mg-st tabletist päevas või ühest seemnetuumast ning jooge vett vähemalt 1,5-2 liitrit päevas. Suurendage kogust 2-3 päeva jooksul 6-10 500mg-se tabletini päevas.
Dr Binzel raamatu “Alive and Well ” autor soovitab enne vitamiini B17 manustamist olla 10-14 päeva dieedil – kodumaised õunad, pirnid, aedviljad. Lisaks tehke neist ise mahlu – porgandi, kapsa, peedimahl.
B17 vähiravi 2. etapp – vitamiin B17 (21-30 päeva)
3 erinevat võimalust:
- 3 grammi laetrili ehk amügdaliini veenisüstituna kaks korda päevas
- Kuus-kümme 500mg-st laetrili tabletti päeva kohta, jaotatuna terve päeva peale,
- Sööge 30-50 aprikoosiseemet päevas, soovitav on nad jahvatada pulbriks, siis omastab teie organism paremini. Pulbrina võtke 2-3 grammi ärkveloleku ajal iga tunni aja tagant, pange mahla sisse, pudrule, koogile jne.
B17 vähiravi 3. etapp – koguste vähendamine (3 kuud)
2 – 6 tabletti päevas järgneva kolme kuu jooksul. Vähendage kogust sujuvalt kuni kahe tabletini päevas.
Kui võetakse mõlemaid, seemneid ja laetrili, siis soovitatakse, et vähemasti kaks tundi oleks ühe ja teise võtmise vahel. Ärge sööge seemneid ja laetrili tablette samal ajal.
B17 väriravi 4. etapp – püsiv tarbimine
Lõpuks jääb alles vaid üks gramm suu kaudu võetavaid tablette või siis seemeid. Seda jätkatakse määramatult.
Vitamiini B17 manustamise varieerimine – Dr Binzeli meetod.
Amügdaliini (Laetril) saadaolevad 500mg-sed tabletid ja ampullid (10cc-3gr) veenisüstimiseks.
Esimesed kolm nädalat
Veeni süstitakse laetrili kolm korda nädalas, kolm nädalat järjest. Hoidke vähemalt üks päev iga süsti vahel.
Kogused:
- esimene kogus 1 ampull (3grammi);
- 2 ja 3s kogus 2 ampulli (6grammi);
- 4s- 9s kogus (doos) – 3 ampulli (9grammi).
Suu kaudu võetakse amügdaliini neil päevadel kui ei süstita veeni amügdaliini. Doos: 1 gramm päevas ehk kaks 500mg tabletti.
Dr. Binzel lsoovitab patsientidel võtta mõlemad tabletid korraga tühja kõhuga, enne magamaheitmist, koos veega. Vesi on tähtis, kuna puuviljades ja aedviljades ja nende mahlas on mõningaid ensüüme, mis kahandavad laetrili tablettide mõju sel ajal kui nad on maos. Kui magu on tühi, ei ole probleemi.
Järgmised kolm kuud
Peale esimest kolme nädala pikkuse veenisüstimise perioodi saab patsient 1 süsti (ühe 3 grammise ampulli) kord nädalas, kolm kuu vältel.
Kui patsient märkab enesetunde halvenemist, suurendatakse süste jälle kahe-kolme korrani nädalas, kolme nädala jooksul. Seda korratakse seni, kuni patsient ei märka erinevust koguste vähendamisel.
Lõpuks jääb alles vaid üks gramm suu kaudu võetavaid tablette ja seda jätkatakse määramatult.
NB. Dr Binzel ei alusta oma patsientidega laetrili kasutamist – ei veeni ega ka suu kaudu, kuni nad ei ole olnud 10-14 päeva teiste vitamiinide ja ensüümide ja dieedi peal. Ta leiab, et laetrilil on väike mõju, kuni kehas ei ole piisaval hulgal teisi vitamiine ja mineraale:
- Tsink on laetrili transportmehhanismiks. Piisava tsingikoguse puudumisel ei pääse laetril kudedesse.
- C vitamiin – keha ei ehita üles ühtegi kude ilma piisava koguse C vitamiinita. C vitamiini kogust suurendatakse 1 grammi võrra iga kolme päeva tagant, kuni jõutakse vähemalt 6 grammini. Samuti toimub hilisem C vitamiini koguste vähendamine järkjärgult.
Nitrilosiidide taset kehas saab jälgida. Kui keha töötleb lagundades nitrilosiide, siis on tekkivaks laguproduktiks tiotsüanaat. Tiotsüanaadi taset veres saab mõõta. Dr Binzel väidab, et patsiendid, kellel läheb kõige paremini on need, kelle veres on tiotsüanaadi tase 1,2 ja 2,5 mg/dl kohta.
Laetril ei ole ainus nitrilosiidide allikas. Umbes 1500 toitainet sisaldab nitrilosiide. Nende seas aprikoosiseemned, virsikuseemned, kirsiseemned, õunaseemned, jõhvikad, pohlad, ploomiseemned, mustsõstrad, mustikad, maasikad, ubade idud, võioad ja makadaamia pähklid.
Dr. Binzel: Laetrilist tulenev kasu seisneb selles, et ta aitab tõsta nitrilosiidide taset kehas. Seeläbi taastub keha teine kaitseliin vähi vastu palju kiiremini, kui vaid dieedi kaudu saaks seda teha.
Dieet
Neile, kel on vähk, on soovitatav olla esimesed neli kuud taimetoidu dieedil. Peale 4 kuu möödumist, kui tervis hea, siis võib dieeti vabamaks muuta. Kui on soovi lisage sinna 10% ulatuses kana, kalkun ja kala, ja veidi kuumtöödeldud aedvilju.
- Liiga palju kõhunäärme seedeensüüme kulub lihatoidu seedimisele. Ensüümid on vajalikud selleks, et lahustada valku, mis ümbritseb vähirakke, mida seejärel saavad hävitada valged verelibled.
- Värskeid aed- ja puuvilju tuleb süüa värskelt. Termiline töötlemine hävitab ensüümid neis. Värskeid puu- ja juurvilju võite teha mahlaks. Kui vaja, siis hautage aedvilju kergelt. Neid võib kodus külmutada, kuid poes müüdav külmutatud kraam on tihti eelnevalt termiliselt töödeldud.
- Sööge nii palju erinevaid aedvilju kui võimalik. Näiteks: toorest peeti, kapsast, kaalikat, rohelist sibulat, küüslauku, kõrvitsat, suvekõrvitsat, porgandit, pastinaaki, peterselli, sellerit, tilli, ingverit, basiilikut, toorest kartulit aegajalt. Kartulit võib keeta, kuid ka haudepotis ja koos koortega. Lisaks porrulauku, juudikartulit, maisi, sojaube idandatult, mungube idudega, lutserni, hiinakapsa, musta sinepi seemneid idandatud kujul, idandatud nisu ja idandatud kress-salatit.
- Puuviljadest – kindlasti sööge ära puuviljade seemned – õunaseemned, viinamarjaseemned, virsikuseemne tuumad jne. Arbuus koos seemnetega, melon koos seemnetega. Neid mõlemat sööge ainult üksinda, ilma muude puuviljadeta. Võib süüa kuivatatud puuvilju ja rosinaid, mida on öö läbi puhtas vees leotatud, ehk fermenteeritud. Sööge neid koos veega, nagu kompotti. Selleks sobivad kuivatatud viigimarjad, -rosinad, -mustad ploomid, -õunad jne. Aedvilju olgu dieedis 60% ja puuvilju ja marju 40%.
- Sööge ananass koos keskmise tuima ja maitsetu osaga. See sisaldab ensüümi bromelaiin, mis lagundab vähirakkude ümber olevat valgulist kaitsekihti. Samuti on hea tarvitada papaiini ensüümi, küsige seda apteegist. Neid tarvitage vastavalt tootel olevatele juhistele kaks nädalat enne B 17 ravikuuri algust või siis vähemasti hommikul.
- Tsitruseli puuviljade, sidrun ja apelsin, seemneid ei ole mõtet süüa, kuna nad ei sisalda nitrilosiide.
- Hankige organismile vajalik valk aedviljadest, et kasutada vähem seedeensüüme nende seedimiseks. Valgurikkad on eelkõige soja ja sojatooted. Sojapiim on väga tervislik kuna ei ole loomne. Samuti on kasulik sojajuust, ehk tofu. Sojapiimast saate teha ka jogurtit.
- Dieedi valgulist osa võib termiliselt töödelda. Lisaks veel võib soovitada täisteranisu tooted, täisteraviljast leivad, mais ja valgurikas tatar.
- Võid on vähestes kogustes lubatud kasutada, kuid mitte margariini.
- Pähklid on valgurikkad. Vältige röstitud pähklieid. Kuivatatud puuviljad sisaldavad valke.
- Ube saab keeta ja hautada, et neist valke kätte saada.
- Ärge tarvitaeg poepiima, kui siis ainult töötlemata talupiima. Kuna töötlemata talupiima on tänapäeval raske saada, siis on soovitatav tarvitada sojapiima.
- Kasutage rohkesti värsketest aedviljadest ja maitsetaimedest tehtud salateid. Segage neile hulka hapukoore asemel külmpressi oliivõli või muud samakvaliteedilist toiduõli. Orgaaniliselt kasvatatud külmpressi sojaõli on samuti väga kasulik tervisele.
- Kasutage meresoola mõõdukalt, jodeeritud sool kõlbab samuti. Sool ei tohi sisaldada fluori. Kasutage taimi ja vürtse.
- Jätke toidusedelist välja rafineeritud toit. Kui võimalik, siis peaks toit olema orgaanilist päritolu, mitte keemiaga kasvatatud.
- Ärge tarbige suhkrut, kunstlikke magustajaid. Vähirakud elavad suhkrufermentatsiooni najal. Terved rakud kasutavad energia vabastamiseks hapnikku.
- Vältige ka valget jahu ning loobuge kõigist säilitusainetest.
- Ärge tarbige ka kofeiini. Taimeteed on hea valik. Jooge värskeid mahlu, vältige kontsentraatidest tehtud poemahlu. Tarvitage palju vedelikku, see aitab mürkide eemaldamise protsessile kaasa.
Vitamiinide ja mineraalide tarbimine
- Tsink on laetrilile trasport-mehhanismiks. Piisava tsingikoguse puudumisel ei pääse laetril ehk vitamiin B17 kudedesse. Terapeutiline kogus on 15-50 mg päevas.
- Vitamiin C – 2000-5000mg päevas. Vähemalt 6000 mg on vaja tarbida C vitamiini kui tarbite vitamiini B17 suuremates kogustes.
- Vitamiin E – 800–1200iu (rahvusvahelist ühikut) päevas. Näiteks FamilE Jarrow Fromula sisaldab kõiki E vitamiini kaheksat vormi.
- Vitamiin B15 (pangaamhape) – 100mg kolm korda päevas – puhastab maksa mürkidest ja suurendab hapniku omastamist.
- Vitamiin A – A+E emulgaatortilgad 8-9 tilka päevas. Emulgaatori kujul ei ole ta mürgine.
- Beta-karoteen on samuti mürgitu, retinool on turvaline – 10 000-50 000 i.u. päevas.
Keemia-, kiiritusravi ja kirurgilise operatsiooni läbinuile või kellele vähk ise oli juba teinud suurt kahju, on saadaval Health Genesis toidulisandid.